Recenze | Než jsem tě poznala

Hned když jsem na začátku tohoto roku viděla trailer filmu Než jsem tě poznala, věděla jsem, že jakmile přijde do kin, musím ho vidět. Velmi mě zaujal díky silnému příběhu, pro mě novým a zajímavým hercům a taky díky humorným scénám. Po půlroce čekání jsem se konečně dočkala. Včera jsme do kina vyrazili a já bych vám stručně a krátce chtěla říct svůj názor, protože si myslím, že spousta z vás se na něj také těšila a těší.


Musím přiznat, že často mě tenhle žánr filmu - komedie/romantický - zklame. Naposled to tak bylo u Now is good nebo třeba Paper towns. Čekám od toho vždy víc, protože jsem zvyklá na pořádné zápletky a napětí z jiného žánru, na které koukáme s přítelem (La Cara Oculta, Zmizelá, Nesmrtelný...). A proto vždy čekám něco víc než jen přímý, předvídatelný děj. Ale tohle bylo moc krásný. 

Náplň filmu je taková, že pohledný a bohatý Will po těžké nehodě ochrne a nemá cit v nohou a rukou. Louise je dívka z chudé rodiny, která získá místo jako Willova pečovatelka. Will zpočátku Louise pohrdá, ale časem si k sobě najdou cestu a zažijí spolu mnoho krásných chvil. Pointou celého filmu je vlastně tato věta, která z něj (nebo spíše knihy, protože film je natočen podle stejnojmenné knihy) pochází:
'You only get one life. It's actually your duty to live it as fully as possible.'
Líbilo se mi to. Moc. Líbilo se mi nádherné prostředí, ve kterém byl film natočen. Líbil se mi výběr herců, kteří zvládli své role zahrát naprosto fantasticky. Líbily se mi humorné scény, kterých nebylo ve filmu málo. Líbila se mi pointa filmu.

Tyhle silné, romantické příběhy mě vždy donutí se zamyslet nad svým životem a být vděčná za to, co mám. Toho nejlepšího muže pod sluncem, i když zuřím, když si neuklízí oblečení nebo nevrátí mokrý ručník na své místo.

Chystáte se na tento film do kina? Nebo jste na něm už byli? 
Jaký je váš top romantický film?

Share:

4 komentářů

 1. Nenenene, nesmííím si číst, o čem to bylo a jaký to bylo.. Už to mám stažený pár dní a pořád se přemlouvám, že si to nechám až na zítra do vlaku. ještě zvládám odolávat, tak doufám, že mi to do zítra vydrží a budu nadšená :)

  OdpovědětSmazat
 2. Knihu som prečítala za dva dni a teším sa, ako na to pôjdem o pár dní do kina. Je to neskutočne krásny príbeh a plánujem si kúpiť aj voľné pokračovanie :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětSmazat
 3. Četla jsem knížku a moc se mi líbila, když jsem se dozvěděla o filmu, byla jsem nadšená. Ale právě mě to také vždy zklame... buď vynechají hodně částí, hodně to předělají nebo já nevím... Tak jsem se na to do kina ani tolik nehrnula, jenže hodně lidí říkalo, že je to vážně krásné, tak jsem si to tedy pustila a.. jsem také nadšená :)

  OdpovědětSmazat
 4. Viděla jsem trailer a na film se hrozně těšim. Ráda bych si přečetla knížku, ale znám se. Jakmile by to začalo bejt trošku smutný, ozbrečela bych se a nebyla bych schopná číst dál. :D ale na film se určitě podívám! :)
  Pro mě je zatím nejoblíbenější "romanťárna" film S láskou Rosie. Na ten bych se dokázala dívat věčnost. Taky je to moc hezky zpracovaný, super herci, který maj navíc krásnej hlas i angličtinu. :)
  A souhlasím s tvým posledním odstavcem. S tím mým jsme spolu od konce základy, už je to přes šest let. Dokázali jsme si projít vším možným i nemožným a všechny problémy jsme ustáli. Tyhle filmy mi vždycky potvrdí, že když k sobě dva patří, tak si k sobě prostě vždycky najdou cestu :)

  OdpovědětSmazat