Modeling | Netradiční modelky

Ne všechny modelky ztvárňují ideál krásy. Občas se v reklamách a časopisech objeví i ženy, které se svým vzhledem podobají typickým modelkám velmi málo. Takovéto ženy jsou většinou něčím opravdu výjimečné a přitahují tím na sebe pozornost. A právě tato odlišnost, díky které jsou jedinečné, se stane jejich výhodou.

WINNIE HARLOW

Winnie Harlow, vlastním jménem Chantelle Winnie Harlow, se narodila s vzácným onemocněním zvaným vitiligo, které způsobuje ztrátu pigmentovým buněk, což je příčinou vzniku světlých skvrn na kůži. Winnie kvůli nemoci v dětství velmi trpěla a dokonce byla šikanována. Později si jí ale všimla topmodelka Tara Banks, která z ní udělala hvězdu. Winnie se tak dnes řadí mezi nejvyhledávanější modelky a objevuje se na přehlídkách předních světových návrhářů. Zejména je ale vzorem pro další nemocné dívky, které se ze strachu a studu schovávají doma.


ALDONA PLEWIŃSKA

Jednadvacetiletá Polka Aldona se narodila pouze s jednou končetinou a to levou nohou. Kdo by ale čekal, že kvůli tomu ztratí chuť do života, pěkně by se mýlil. Je to právě naopak. Aldona se i přes nepřízeň osudu rozhodla, že se stane modelkou. To velmi pobouřilo celý polský národ, protože polská společnost osoby s tělesným postižením naprosto ignoruje. Aldona tak všechny pobouřila svými kontroverzními fotkami, na kterých je obvázána zkrvavenými obvazy. Dnes si Aldona může vybírat, s kým bude fotit a s kým ne. Stala se z ní velká celebrita, která donutila celé Polsko zamyslet se a díky které v její zemi vznikla i modelingová agentura pro tělesné postižené modelky.


MELANIE GAYDOS

Tato mladá, nepříliš pohledná žena, přišla na svět se vzácným postižením, nazývaným syndrom ektodermální dysplazie. Ten má za následek různé abnormality ve vývoji zubů, vlasů, nehtů a kůže. Kvůli nestandardnímu vzhledu byla Melanie často šikanována a dokonce týrána rodiči závislými na alkoholu. Není se proto čemu divit, že často přemýšlela nad sebevraždou. Později se jí ale přihodilo něco nečekaného. Oslovila ji modelingová agentura a stala se uměleckou modelkou. Dnes už se Melanie svým postižením netrápí tolik jako dřív. Přesto, že má za sebou již přes 40 operací a čekají jí další, je mnohem šťastnější a svou práci modelky miluje.

„I love modeling; it’s a time for me to be completely open. It’s a therapeutic process for me.“
                                                                                                              −   Melanie Gaydos


Miluji tyto životní příběhy, neboť jsou tak motivující a všichni bysme si z nich měli brát příklad. Buďte hrdí na to, jak vypadáte a jací jste a z odlišnosti udělejte vaši výhodu.

Doufám, že se vám článek líbil, mějte se krásně 
a nezapomeňte na probíhající giveaway!

Share:

22 komentářů

 1. Nádherný článok, veľmi sa mi páči :)
  https://ankalooksword.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 2. hodně dobrý nápad na článek!
  Všechny jsou nádherné hlavně svým sebevědomím :)) zbožňuji tyhle neobčejné modelky :) a jak píšeš i jejich příbehy :) neskutečné bojovnice

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tohle je moc zajímavý článek!! Vůbec jsem o takových dívkách nevěděla.. Jsou hrozně silné, navíc i tak musí mít okolo sebe lidi, kteří jim to stále nepřejí, to že se takhle (snad) mají lépe. Moc jim držím palce, aby se měly v životě už jen dobře.

  OdpovědětSmazat
 4. Takové osobnosti naprosto obdivuju, jsou pro mě velkou motivací a líbí se mi, jaké poslání nesou. Hezký článek. :)
  KattyLife

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlasím s předchozími komentáři, ty dívky jsou velmi inspirující!

  OdpovědětSmazat
 6. Krásný článek, moc se mi líbí. :) A ano, ty dívky jsou inspirující pro většinu z nás. Takové články mám opravdu ráda ♥ www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 7. Musím se přiznat, že jsem se nikdy o modeling nezajímala, takže i netradiční modelky mi úplně unikly, ale mají můj obdiv. Věřím, že začátky musely být hodně těžké, ale určitě to stálo za to :)

  OdpovědětSmazat
 8. Velmi pekny clanok, o "inych" modelkach som este nepocula. Su to pekne zivotne pribehy, ma to silu. Zeny sa stazuju na rozne male nedokonalosti, ale mozu byt rady, za to co maju.

  Beauty shopaholik Tili

  OdpovědětSmazat
 9. Páni, to je vážně skvělý článek. O takovýchto netradičních modelkách jsem tušila jen něco málo, ale je super, že ze své "nevýhody" dokázaly udělat svoji přednost :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 10. This is so inspiring! I love the post:)

  irenethayer.com

  OdpovědětSmazat
 11. Moc pěkné. Občas takovéhle příběhy sleduju, a říkám si, jak jsem mohla být tak pitomá a dělat si starosti s tím, že se mi posmívali kvůli mým vlasům a celkovému vzhledu.

  http://gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 12. Já jsem moc ráda, že i lidé, kteří nejsou ''perfektní'' dostanou šanci dělat něco, co milují, co je baví. Všichni mi přijdou svým způsobem krásní a já vždy budu podporovat, aby tyto možnosti měli :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovědětSmazat
 13. Moc hezký a hlavně zajímavý článek :) Já k tomuto mám smíšené názory..

  Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětSmazat
 14. Obdivujem takéto ženy a dodávajú všetkým podľa mňa neskutočnú dávku sebavedomia a to je to najkrajši, že svojou prácou prinášajú ostatným dačo krásne do života! :))
  Ivana xx

  OdpovědětSmazat
 15. Winnie Harlow patrí medzi moje obľúbené modelky :3

  OdpovědětSmazat
 16. Aldona má můj obdiv a je moc krásná žena! A tento článek je zase velmi zajimavý a otevírá taková ta tajemná zákoutí pro normální smrtelníky :D začínám si všímat, že opravdu hodně modelek má za sebou nedobrou minulost, problémy v dětství, šikanu, psychickí problémy..
  http://spice-of-life.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
 17. jsem na tyhle lidský anomálie trochu magor, takže mega zajímavej článek!
  quietus.blog.cz

  OdpovědětSmazat
 18. skvely clanek!

  www.bridgeofmemories.co.uk

  OdpovědětSmazat
 19. Tyhle články o modelingu se mi moc líbí! :) Ani jednu z modelek jsem neznala, i když Desigual měl minulý rok přesně takovéto modelky ve své kampani, jako je právě "jednička"! Tak možná to i byla ona! :)
  Mám teď nově na blogu tlačítko na "lajk" mojí fb stránky, tak budu moc ráda, když i Ty klikneš! :) Já zatím nedala odběr, i když jsem tu byla už mockrát, takže to ted napravím! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětSmazat