Modeling | Požadavky na modelky

Svět modelingu je neúprosný. Ne každý má šanci se v něm prosadit kvůli přísně daným kritériím, které jsou ve všech modelingových agenturách víceméně stejné. Chceš zjistit, zda bys mohla být pro svět modelingu vhodnou tváří? Potom čti dál.
VZHLED

Prvním důležitým hlediskem je samozřejmě vzhled. Budoucí modelka by měla měřit nejméně 173 cm a více. Modelkou se může stát i dívka 170 cm vysoká, ovšem s mnohem nižší šancí dostat se na přehlídková mola

Proč nemůže být modelka nižší? Odpověď je jednoduchá. Na vysokých dívkách vypadá oblečení zkrátka lépe. Centimetry sice poznat nejdou, ale poměr těla a nohou ano. Menší dívky mají v poměru k tělu nohy kratší, zatímco ty vysoké mají nohy až do nebe. Dalším důvodem je, že celá kolekce oblečení je ušita v jedné velikosti (velikosti 36) a musí sedět všem modelkám, které ji předvádějí. Proto je nutné, aby měly modelky téměř stejné míry a výšku. 


Za ideální míry jsou často považovány čísla 90/60/90. Tedy 90 cm přes prsa, 60 cm v pase a 90 cm přes boky. Ovšem málokterá štíhlá dívka má tak velké poprsí, a proto se ideální míry změnily na 80-85/60/85. Menší poprsí je také upřednostňováno na přehlídkových molech z důvodu, aby neodvádělo pozornost od prezentovaných šatů, a protože příliš velká prsa a útlý pas deformují tvar předváděného modelu. 
Hvězdou přehlídky totiž není modelka, ale předváděné oblečení.

Dále je nutné, aby modelka měla čistou pleť, kvalitní vlasy, v nejideálnějším případě nebarvené a krásný úsměv.

PSYCHIKA

Velkou roli v této branži hraje psychika. Každou budoucí modelku čeká řada neúspěchů. Proto musí být dívka vyrovnaná, sebevědomá a průbojná. Musí si stát za svým a ignorovat případné pomluvy či závist ostatních. Dále je nutné, aby modelka nebyla stydlivá. Často po ní na castingu bude chtěno, aby před všemi přítomnými předvedla bláznivou scénku, dělala všemožné obličeje na kameru nebo tancovala, což by pro plaché povahy mohl být problém. Kvůli těmto castingům je velkým plusem herecké a taneční nadání.

DOVEDNOSTI

Dalším důležitým požadavkem je ovládat cizí jazyky. Zvlášť pokud modelka plánuje pracovat v zahraničí, je nezbytné mluvit alespoň anglicky.


Mám v plánu o modelingu udělat sérii článků, zajímalo by vás více?
Případně mi můžete psát konkrétní návrhy.

Share:

21 komentářů

 1. Tyto články jsou zajimavé, klidně můžeš udělat nějákou sérii. Třeba by mě zajímala životospráva modelek nebo jak probíhá jejich klasický den/týden. A jinak po přečtení takovýchto článků mám vždycky lehkou depku, že nesplňuji téměř nic z požadavků :D
  http://spice-of-life.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
 2. Velmi zajímavý článek a těším se na další články z této série :)

  OdpovědětSmazat
 3. Veľmi zaujímavý článok na túto tému:) to o tom tancovaní a tak som napríklad nevedela, avšak ja meriam len 163 takže pre mňa by to zatiaľ nebolo.:/:)

  OdpovědětSmazat
 4. No já modelka nebudu nikdy :D výška 167cm, míry sloníka :D celkově spíše do šířky jak do výšky. Mám brýle:D mám tetování :D asi před 3roky jsem chtěla být modelka, ale nakonec jsem uznala, že to je fakt marný u mě :D
  rozhodně sserie takových článků bude zajímavá ! hlavně pro slečny, které o to mají velký zájem a nebo mohou jen tiše snít jako já

  OdpovědětSmazat
 5. Zaujímavý a pekný článok. Téma modeling ma vždy zaujímala a zaujíma ma stále viac a viac, keďže mám na modeling ideálnu výšku 177 cm, a rada si prečítam aj ďalšie články :)
  Weirdhouse

  OdpovědětSmazat
 6. Vůbec jsem nevěděla, že se ideální míry změnily, ale asi se to dalo čekat. Já jsem nikdy o kariéře modelky nesnila, nemám na to výšku, míry a asi ani psychiku.. Každopádně modelky mají můj obdiv :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovědětSmazat
 7. Taky jsem netušila, že se míry změnili. Nikdy jsem nechtěla být modelkou, ale chtěla jsem tak vypadat. S přibývajícími roky a láskou k jídle se můj názor změnil :D
  Super by bylo, kdyby si sepsala jejich den, jídelníček a třeba taky jak s nimi zacházejí atd...
  Byla bych ráda, kdyby ses i ty mrkla na můj blog a zanechala tam nějakou tu podporu ♥ http://mujzivotvpismenech.blogspot.cz/2016/07/monolog-jedna-lucka-povidala.html

  OdpovědětSmazat
 8. Dobře, první problém- je 173 cm mám ještě hoooodně daleko :D Jak už tu někdo psal, bylo by super v těchto článcích pokračovat.
  N.

  OdpovědětSmazat
 9. Zaujímavý článok! Máš moc pekný blog, dávam odber. Keby si mala čas budem rada ak sa aj ty pozrieš na môj blog :) ♥
  Girl with pink nails

  OdpovědětSmazat
 10. Věřím tomu, že to je hrozně náročné. Já jsem jen servírka a už je to dost stresujicí, sice nemusím nějak se předvádět, však to chápu. Hodně štěstí. A Každopádně díky za komentář na blogu, už jsem ti tam napsala odpověď.
  Díky moc, hlavně za návštěvu. A hodně štěstí blogerko :P

  OdpovědětSmazat
 11. Zajímavý článek :) Já jsem sice u čtení jednotlivých bodů pomaličku ronila slzičky, protože s mou výškou 153 centimetrů, vzhledem a psychikou si o modelingu můžu opravdu jen číst :D Jediný bod, který splňuji jsou jazyky :D Ale na druhou stranu musím říct, že když člověk pracuje pro to, co vždycky chtěl, je to stresující ať je to cokoliv :)
  Pauline's Tiny World

  OdpovědětSmazat
 12. Super článek, pro mě sice nic nového, protože se o modeling dost zajímám aje to můj velký sen ♥ Ale napsala jsi to moc pěkně a určitě by mě zajímalo více...:-) Blog sleduji

  OdpovědětSmazat
 13. perfektný článok :) ja sa venujem okrajovo plus-size modelingu, lebo presne ako píšeš, mám len 170cm a odmietli ma v mnohých agentúrach či obchodoch, kvôli rozloženiu postavy. Veľmi ma to mrzí, pretože ma to veľmi baví :) takže je to pre mňa hobby s občasnou honorovanou ponukou :)
  Drew's Beauty

  OdpovědětSmazat
 14. Pěkný článek, určitě v nich pokračuj jak přesně někdo psal-třeba týden/den modelky... :)

  OdpovědětSmazat
 15. To je hrozné ty požadavky. Holka může být krásná, ale nesplňuje tyto požadavky, zatímco holky co mají být "modelky" se mi vůbec nelíbí :/
  http://kvilla7.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 16. Mně by asi největší problém dělala ta stydlivost a celkem nízké sebevědomí. Pak mám samozřejmě i problémy s pletí, ale jak jsem viděla např. u Cassandry Bankson.. všechno je možné :D. A právě ona je mi v tomto oporou :). Budu se těšit na další podobný článek :).

  http://es-veronica.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 17. Ta Tvoje fotka je úžasná! prostě jasná modelka! :) Mě mola nikdy nezajímala, vždy se mi více líbily "fotomodelky", u kterých jsou požadavky odlišné a taky možná reálnější! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětSmazat
 18. Já vždycky chtěla být modelka, ale byla jsem na to malá, mám 168 cm, takže mě nikde moc nechtěli. Nohy krátké nemám, naopak bych řekla že mám oproti spolužačkám spíš nižší ten vrch :D. No a pak jsem navíc po HA přibrala a všechno už šlo do háje, takže smůla :D :/. Jinak ta fotka je nádherná, jde poznat že jsi modelka :).

  OdpovědětSmazat
 19. Super článek! Já bych tak hrozně chtěla fotit, ale kritéria jsou přísnáá...určitě si ráda další články ze světa modelingu přečtu :))

  OdpovědětSmazat
 20. Super článek, opravdu mě moc zaujal! :)

  Budu ráda pokud se zúčastníš giveaway u mě na blogu :)
  SweetElis

  OdpovědětSmazat