Modelingové agentury

Včera jsem si psala se slečnou, jejíž cíl a přání byli jasné. Stát se modelkou. Hodně jsme si povídaly o modelingových agenturách a v tu chvíli jsem si uvědomila, že existují dívky, které vůbec neví, podle čeho a jakou modelingovou agenturu si vybrat. Proto jsem se rozhodla dát dohromady tento článek. který třeba některým z vás bude užitečný.


Modelingová agentura je společnost zastupující modelky. Agentury hledají modelkám práci, podporují je a věří v jejich úspěchy. Naučí je tvářit se, pózovat a chůzi opravdové modelky. Také s modelkou nafotí book, fotky, kterými bude modelku prezentovat a nabízet svým klientům, a za které by si kvalitní agentura neměla nic účtovat. Peníze si později strhne až z výdělků. Za svoji veškerou starost si bere většinou 20% provizi z jejich honorářů.

Bohužel ne všechny agentury jsou seriózní. Často se objevují podvodné agentury, které dívky a chlapce chtějí jen obrat o peníze. Vybírají registrační poplatky, extrémní poplatky za book nebo vybírají spoustu tisíc za povinné kurzy. Z toho důvodu je dobré volit ověřené agentury, které jsou na trhu již řadu let a výběr agentury pečlivě promyslet. Je dobré jít na pohovor do více agentur, abyste je mezi sebou mohli porovnat a urovnat si v hlavě, která z agentur vám nabízí nejlepší podmínky a příležitosti.

Nejlepší modelingové agentury v naší republice samozřejmě sídlí v hlavním městě. Pokud se chcete modelingu věnovat na profesionální úrovni, nebo se modelingem dokonce živit, musíte začít v Praze. (A nebo lépe v zahraničí.) Pokud v Praze nežijete, čeká vás několikahodinové dojíždění, ovšem jinak to prostě nejde. Modelingová agentura ve Strakonicích vás nikdy nedostane tam, kam pražská agentura.

Mezi nejprestižnější agentury u nás patří: 

Elite models Management je prestižní modelingová agentura s 35 pobočkami po celém světě. Vznikla již v roce 1972 a to v Paříži. Elite každý rok pořádá soutěž Elite Model Look, do které se každoročně přihlásí přes 350 tisíc dívek a která vítězkám zajistí slibnou modelingovou kariéru.

Czechoslovak models je modelingová agentura se silnou tradicí na českém trhu, na kterém se pohybuje již od roku 1992. Zastupuje české topmodelky jako je Tereza Maxová či Simona Krainová. Agentura pořádá od roku 2013 soutěž Czechoslovak topmodel, jejímž cílem je objevit nové nadějné modelky.

Bohemia Model Management je jedna z předních českých modelingových agentur, která v Česku působí od roku 1994. Díky profesionální péči o své modelky se stala velmi známou a doporučovanou agenturou. Objevila například topmodelku Karolínu Kurkovou.

Pokud se modelingu nechcete věnovat na vysoké úrovni a spíš si z něj udělat koníček, kterým si občas přivyděláte pár korun, dobře vám poslouží regionální agentura, ve kterých není příliš velká konkurence. Proto se snadno dostanete na většinu přehlídek i focení. Jak takovou agenturu najít? Hledejte v největších městech ve vámi vybraném kraji. Já například pocházím z kraje jihočeského a modelingové agentury se zde nachází v Českých Budějovicích.

Doufám, že teď už si budete s případným výběrem agentury vědět rady a nenaletíte díky tomu podvodníkům.

Uvítali byste ještě nějaké články na podobné téma? 

Share:

7 komentářů

 1. Tyto články jsou určitě super pro tyto holčiny o.O já bych modeling taky hrozně ráda zkusila, ale vím, že se svou výškou 160 cm nemám nejmenší šanci -.-"

  eLblog

  OdpovědětSmazat
 2. Také jsem chtěla být modelkou, když jsem byla menší, každopádně příroda byla nemilosrdná! Výšku nemám, dokonce ani symetrii v obličeji. Ale kamarád dříve pracoval pro Elite, teď už pro Bohemia (jako skaut), což mě motivuje v tom, že i takový sen se dá splnit (když už člověk nemůže býti model) :).
  littlecapsule

  OdpovědětSmazat
 3. Ano sním o tom, a taky ví že se do české agentury asi jen tak nedostanu. Nemám výšku ani křivky. Ale netrápí mě to, vím, že bych mohla být alternativní modelkou...

  Začala jsem jednoduše. Seznamuji se s fotografy a stávám jim modelem. Vytvářím si tak velmi různorodé portfolio, což považuji za skvělý základ až se budu chtít představit agentuře. :) Navíc jak rostu (dá se říci), čím více fotím tím víc a víc se seznamuji s lidmi na vyšších úrovních. Takže známosti a dobrá jména v portfoliu. To vím, že mi může taky dosti pomoci, protože agentura uvidí, že o mě stojí lidé. Dále píšu o tom celém blog, takže jim mohu ukázat čeho jsem schopná když něco chci, jak se chovám, jak vystupuji a tak dále. :) Takže celé je to vlastně o tom, že jsem odhodlaná si svůj sen splnit.

  A jinak, ano ocením od tebe další články na toto téma. Je totiž hodně zajímavé a články pro nováčky v tomto odvětví dosti chybí. ;) Navíc velmi dobře píšeš, je to čtivé a jednoduché. :)

  PS: ty sama jsi modelka? A v jaké agentuře případně jsi?

  Neko M.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá Neko,
   děkuji za tak obsáhlý a milý komentář. Tvé portfolio je opravdu různorodé a tak se nebojím, že nenajdeš své uplatnění. Nepřemýšlela jsi nad prací pro MO Mag?

   Těší mě, že se ti mé články hezky čtou, snad se uvidíme i u dalšího!

   A ano, modelingu se věnuji od 15 let, mou první agenturou byla Czechoslovak models, nyní je to ještě stále Scouteen.

   Měj se moc hezky!

   Smazat
 4. Skvělé tipy, určitě spoustě holek pomohou :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 5. Já budu ráda za další články z této oblasti :)

  OdpovědětSmazat
 6. Klidně o tomhle piš, rádi bychom sestru přihlásili do Miss Reneta, tak mě toto téma taky zajímá;)

  Ráda bych tě pozvala na GIVEAWAY, která končí už v neděli 20. listopadu! :)

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY

  OdpovědětSmazat