Velká rozhodnutí

Jsem býk. Znamení horoskopu, které nemá rádo velké změny a bojí se dělat důležitá rozhodnutí. Přesto se můj život od nového roku nese ve znamení právě velkých rozhodnutí. Jednou jsem někde četla "Pokud nejsi spokojený s tím, kde jsi, změň to.". Já vím, měla by to být asi samozřejmost, ale vzpomeňte si na kamarádku, která vám denně pláče kvůli svému příteli, na maminku, která chodí do práce, kterou nenávidí, nebo na sestru, která studuje obor, který jí nebaví. Lidé se bojí změn, protože neví, co od nich mohou čekat. Zatímco teď mají jakousi jistotu. Co když to bude chyba? Co když se rozhodnu špatně? Co když, co když, co když. I já jsem taková byla, ale letos jsem se rozhodla na všechna co když vykašlat a rozhodovat se srdcem. Jedno z velkých rozhodnutí bylo odejít z práce, kde jsem byla rok. Nebylo to vůbec jednoduché, ale cítila jsem, že takhle to bude správně. Že je načase posunout se někam dál. A věnovat se tomu, čemu chci svůj čas doopravdy věnovat. Dokud tuhle možnost mám. Nicméně tím to neskončilo. Asi abych si sfoukla všechny změny najednou a nemusela se jimi zabývat co pár měsíců, udělala jsem další rozhodnutí. A tentokrát společně s mým přítelem. Stěhujeme se. Což by asi nebylo nic zásadního, kdybych se nestěhovala do jiného města, kde nic a nikoho neznám. Řeknu vám, mám z toho všeho strach, ale zároveň se těším na novou etapu mého života. Když se člověk neotevře novým možnostem, nikdy se nemůže posunout dál. Tak mi držte palce, ať je to správným směrem. 

A vy, kteří čtete tento článek a celou dobu souhlasně přikyvujete, přestaňte se bát a udělejte změnu. Nebo víte co? Klidně ten strach mějte. Ale jděte do toho. Ať už je to cokoliv. 

Kabát - F&F
Rolák - Tally Weijl 
Kabelka - Bershka
Boty - Sinsay
Kalhoty - Primark

Jak se ke změnám stavíte vy?Share:

9 komentářů

 1. Velkých změn se také bojím... a taky jsem jednu z největších změn nedávno udělala... za dva týdny mě čeká stěhování... tentokrát sama... a já si jen říkám, zda je to fakt ta změna, kterou chci... ale to už by bylo asi na delší rozhovor než to sdělovat ve veřejném komentáři... každopádně ti přeji, abys svých rozhodnutí nelitovala a aby se ti dařilo :)

  OdpovědětSmazat
 2. Zrovna dneska mi skončilo stresový období a přesně tím, co popisuješ, si procházím! Studuji obor o kterém vím, že mi v životě k ničemu nebude. Před týdnem jsem měla poslední zkouškou a ani po měsíci učení jsem nebyla schopná to dát do hlavy :D Docent mi však dal ještě šanci a dneska mi to E dal vyloženě z lítosti.. takže jsem studentkou dál, ale už jsem byla i na pracovním pohovoru pro práci, která by mě neskutečně bavila - ale samozřejmě mi chybí praxe :( Takže to mám teď takový těžký a musím udělat něco pro to, abych se svou budoucí kariérou byla více či méně spokojená :)
  Blog Everythin Kate

  OdpovědětSmazat
 3. Ne vždy lze udělat změnu :) Já už se doma třeba několik let trápím kvůli rodinným důvodům, ale nemůžu s tím nic udělat, dokud nedostuduji - což ale bude už letos a pak se také chystáme na byt! :)

  ELIS MINAROVÁ

  OdpovědětSmazat
 4. Taky se co nevidět stěhujeme. Strašně se těším a zároven bojím, přeju pevné nervy.)

  OdpovědětSmazat
 5. Ano. Pokud to jde, změnu udělat :) Stěhování je určitě velký krok, zvlášť do neznámého města. Já si ještě pár let počkám, než bude možné s přítelem někde společně bydlet, ale zatím se na to těším. Nová etapa, nový byt, noví lidé. Hodně štěstí při stěhování :)

  LENN

  OdpovědětSmazat
 6. Já jsem přesně takový ten člověk, který se změn bojí se slovy "co když"..

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 7. Wau, krásne fotky. ♥ a ďakujem za motiváciu, tento článok mi veľmi pomohol :)

  ORLLING

  OdpovědětSmazat
 8. uplne chapem o com hovoris v clanku...zmeny su desive ale potrebne! ja som minuly rok urobila velku zmenu a to zmenu skoly, prestahovanie sa do Ciech a potom rozchod s dlhodobým pratelom a zaciatok uplne noveho vztahu. vsetkeho som sa priserne bala, ale som najstatsnejsia aka som kedy v zivote bola! :)
  Ivana xx

  OdpovědětSmazat
 9. Tiež som býk takže to dobre poznám. V poslednom čase však to čo keby až tak nezvažujem a robím to, čo ma baví. Ak ma nebaví práca, tak zmiznem, ale samozrejme, mám strach zo zmien. Je to pre naše znamenie asi fakt bežné. A mimochodom krásny kabát.

  OdpovědětSmazat