Proč používat přírodní kosmetiku?

Poslední měsíce si velice všímám toho, že se na sociálních sítích objevil nový trend. Tentokrát ale skvělý trend, ze kterého mám velkou radost. Instagram ovládly příspěvky s ekologickým a přírodním smýšlením, s touhou pomoci zvířatům a příspěvky, kterými se lidé snaží inspirovat druhé v boji za záchranu planety. Je otázkou, do jaké míry to určití uživatelé sociálních sítí myslí vážně, zda to není jen pokrytecké chování. Já si ale myslím, že i kdyby bylo, tak je to jedno. Hlavní je, že se tohle téma dostává stále k dalším a dalším lidem a stále větší počet lidí se o tyto témata zajímá. I já jsem se díky tomu nad určitými tématy začala zamýšlet a jedním z nich je přírodní kosmetika. 


Věděli jste, že je prokázané, že 60% toho, co aplikujeme na naši kůži, se nám vstřebává do těla? Já jsem se to dozvěděla až díky Mýdlárně bolleD. Ta vyrábí 100% přírodní tělová mýdla, která jsou bez konzervantů a umělých barviv. Na rozdíl od klasických sprchových produktů neobsahuje syntetické látky, které mají negativní účinky na naši pokožku.Na testování jsem si pro sebe vybrala tělové mýdlo s kokosovým mlékem a druhé s červeným jílem s vůní pomeranče a tymiánu. Tělová mýdla bolleD vám mohu jen doporučit. Mýdla mají hustou pěnu a jsou velice příjemná. Pokožka je po umytí přírodním mýdlem jemná a hydratovaná. Pokud se trápíte se suchou pokožkou jako já, jsou pro vás tato mýdla naprosto ideální. Klasické sprchové gely ji totiž hodně vysušují. Velice příjemná je i cena, která je cca 100 Kč za jeden kus. Mýdlo by vám mělo vydržet cca měsíc a půl, a když se zamyslíte, že se jedná o 100 % přírodní produkt a neobsahuje tedy žádnou chemii, myslím, že cena je opravdu hezká.V závěru bych vám chtěla ještě doporučit sledovat Mýdlárnu bolleD na instagramu nebo případně jejich e-shop. Již brzy totiž přijdou s novými produkty a my si tak budete moct užívat 100 % přírodu nejen ve sprše. Mýdlárna pro nás připravuje vosky na ruce, balzámy na rty a tuhé deodoranty. Já osobně se těším na balzám a vosk s vůní levandule, kterou zbožňuji. O připravovaných produktech si můžete přečíst TADY.Ráda bych vás také pozvala k účasti v soutěži, která běží na mém instagramu. V soutěži vyhrají 3 z vás a výhrou je balíček 3 tělových mýdel. Soutěžíme ZDE

Jak to máte s přírodní kosmetikou vy? Já se snažím najít nějakou rovnováhu. Netvrdím, že odteď budu používat vše přírodní, ale snažím se svou pleť, tělo a vlasy nezatěžovat pouze chemií, ale produkty střídat tak, aby vše bylo v rovnováze.


Share:

7 komentářů

 1. Já používám obojí, jak chemii, tak přírodní výrobky. Třeba s vlasy jsem to vzdala, protože nic přírodního jim nesedlo. Jinak mydélko je krásné a značku vůbec nepoznám.
  welcometomyworld

  OdpovědětSmazat
 2. Také používám přírodní i chemickou kosmetiku, mně to tak vyhovuje a občas se bez té chemie holt neobejdu, každopádně je pravda, že přírodní kosmetika se opravdu rozmohla a třeba se i já dočkám , že budu jen na přírodno, zatím je to pro mě nereálné i třeba zkrz dekorativku. Mýdlo vypadá skvěle, já se právě u těch tuhých bojím, aby mě nevysušovaly a teď koukám , že je to naopak :-D

  OdpovědětSmazat
 3. Ja používam iba niekoľko prírodných produktoch - hlavne séra, tie sú super :) Ale príde mi, že značky na tom chcú zarobiť - čím viac prírodné, tým drahšie. Čo je smutné. Často vo výsledku ani nie je to tak prírodné ako sa tvária.. Avšak, nie všetky. Tie produkty sú aj veľmi dobré :)

  Aďulik Sun

  OdpovědětSmazat
 4. Používám přírodní i chemickou kosmetiku a vyhovuje mi jak co asi jako u každého produktu. Každopádně moc pěkně sepsaný článek a mýdla vypadají zajímavě a i cena je pěkná :).

  TheBlondieTale

  OdpovědětSmazat
 5. Rozhodně pro přírodní kosmetiku jsem, občas si něco objednám, spolupracuji s přírodní kosmetikou a kupuji i v kamených obchodech. Nícméně stále u mě převládá ta nepřírodní, která je dostupnější z cenového i obchodního hlediska. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 6. Já už si poměrně dlouho nekupuji téměř žádnou novou kosmetiku a spotřebovávám ty velké zásoby, co doma mám.. už mi pomaličku některé věci dochází, takže mám radost, že si mohu koupit nové, ale zároven už si dávám záležet, co vlastně kupuji a více se také koukám po té přírodní :)

  OdpovědětSmazat
 7. Súhlasím s tebou. Tiež sa to snažím držať v rovnováhe. Na jednu stranu moja pleť ľúbi prírodnú kozmetiku ale taktiež sa jej veľmi páči aj The ordinery, čo prírodná nie je.
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovědětSmazat